działanie

Gospodarstwo z zamkniętym obiegiem z hodowlą bydła i drobiu

Jelenia Góra

Hodowla bydła:
Głównym nurtem naszego gospodarstwa jest hodowla bydła. Posiadamy duże stado byków, ok. 100 sztuk, które wychowujemy od małego. Nasze byki są różnej maści (n.p. Simental, Limousin, Biało-czerwone) i są w różnym wieku. Wypasają się na łąkach i karmione są wyłącznie zbożami (paszami), które sami uprawiamy. Byki w wieku 1,5 roku zostają podane ubojowi, gdy osiągną masę między 700 a 800 kg. Odchody są składnikiem nawozu wykorzystywanego na polach.

bydlo byczek

Hodowla karpia:
Posiadamy 7 hektarów stawów. W naszych 6 stawach hodujemy królową polskich ryb – karpia. Ilość wynosi od 3,5 do 4 tony rocznie. Teren stawów stanowi unikalne siedliska dla dzikiego ptactwa wodnego i zwierząt leśnych.

Hodowla drobiu:
W naszym gospodarstwie hodujemy 600 kur niosek, które chowane są na wolnym wybiegu, mają do dyspozycji kilka arów zielonej działki. Kury mają też do dyspozycji ciepły, nowoczesny kurnik (zobacz zdjęcie). Karmione są wyłącznie naszymi paszami. Jaja sprzedawane są w naszym sklepie w gospodarstwie. Mała część z nich jest również dostarczana do pobliskiego sklepu ze zdrową żywnością. Ich odchody są również składnikiem nawozu wykorzystywanego na polach.

kury kurnik

Uprawa:
Uprawiamy pszenicę, owies, jęczmień , które głównie służą nam jako pasze do karmienia naszych zwierząt i ryb.

pole  zboze Zurück